A faápoló szakember a mezőgazdaság és erdészet ágazatán belül fa ismerettel rendelkezik. Ismeri a zöldfelület gazdálkodásban használt díszfák fajait, fajtáit. Ismeri a szemrevételezéses favizsgálat módszereit, ismeri a favizsgálati szakvélemények előírásait. Ismeri a favizsgálathoz kapcsolódó szabványt, előírásokat és jogszabályokat.
A favizsgálati szakvéleményekben előírt faápolási munkákat önállóan elvégzi. Elvégzi a fák életfeltételeinek javítását, gyökérkezeléseket, sebkezeléseket, metszést, statikai megerősítést. Megfelelően használja és karbantartja a faápoláshoz szükséges eszközöket, gépeket, a tevékenységhez kapcsolódó baleset- munka- és környezetvédelmi előírások betartása mellett. Csapatmunkában együttműködik, de önálló munkavégzésre is képes.
Szakmai bemeneti feltételek:
Iskolai előképzettség: alapfokú végzettség
Szakmai előképzettség: otorfűrész-kezelő jogosítvány (OKJ száma: 21 623 02), illetve a mezőgazdasági és erdészeti gépkezelői jogosítvány bevezetéséről és kiadásának
szabályairól szóló 83/2003. (VII.16.) FVM rendeletben meghatározott szakmai végzettségek, amely alapján a jogosítványt – kérelemre – ki kell adni, így: Okleveles erdőmérnök, Erdőmérnök, Erdész technikus, Erdészeti gépésztechnikus, Erdészeti gépész, Erdészeti szakmunkás, Fakitermelő.
Foglalkozás-egészségügyi alkalmassági vizsgálat: szükséges
Pályaalkalmassági vizsgálat: -
Tanúsítvány , és szakmai vizsga: Tanúsítvány
A tananyagegységek elsajátítása után tanfolyamot záró vizsgán mérjük tudásodat.
Sikeres teljesítést követően TANÚSÍTVÁNYT adunk ki.
Szakmai vizsga:
A képzési programhoz való hozzáférést az ügyfelek, a képzésben részt vevő személyek és a felnőttképzéséért felelős miniszter részére biztosítjuk. Bővebb információért kérjük, forduljon ügyfélszolgálatunkhoz.